Siła piorąca uniwersalnych Eco Laundry Ball wykorzystuje moc naturalnych zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych, aby aktywowane zjonizowane cząsteczki wody i tlenu wniknęły w głąb tkanin, usuwając zabrudzenia i likwidując bakterie.

Każda kula piorąca jest wypełniona kuleczkami ze specjalnych materiałów, które wprawione w ruch w pralce oraz w zetknięciu z wodą wywołują określone efekty chemiczne: Kula zmniejsza cząsteczki wody (klastery) tak, aby łatwej wypłukiwały brud z włókien.

Dzięki zmniejszonej powierzchni klasterów woda łatwiej rozpuszcza cząsteczki brudu w tkaninie, głębiej w nią wnikając. Dodatkowo w trakcie prania z kulą uwalnia się aktywny tlen, który przyspiesza rozpuszczanie brudu.

Dzięki promieniowaniu podczerwonemu emitowanemu przez kulki wzrasta temperatura wody, co zwiększa efektywność prania. Cząsteczki wody szybciej się poruszają i łatwiej wypłukują zanieczyszczenia. Eco Laundry Ball chronią jakość ubrań - dzięki brakowi detergentów i chemii włókna tkanin pozostają niezniszczone.

Kule chronią ich kolory oraz wytrzymałość, zapobiegając erozji elektrolitycznej i utlenianiu. Jednocześnie, ponieważ znacząco zmiękcza wodę w czasie prania, ubrania nie wymagają stosowania dodatkowych środków do zmiękczania tkanin. Woda aktywowana przez kulę ma właściwości antyseptyczne – mniejsze klastery cząsteczek wody nie sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów w samej wodzie.

Ubrania są wolne od bakterii i pleśni. Dzięki procesowi uwalniania aktywnego tlenu w trakcie prania zabezpiecza tkaniny przed rozwojem drobnoustrojów i grzybów. Ubrania mają miły, świeży zapach, są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Aktywny tlen wydzielany podczas prania z Eco Laundry Ball ma także właściwości wybielające. Białe tkaniny pozostają białe bez konieczności użycia dodatkowych wybielaczy.

 

Copyright © EcoBall.pl 2008-2012